Zestaw dedykowany, by zbudować huśtawkę zawiera:
- 2 x łącznik do huśtawki okrągły 100°/90°
- 4 x kotwa wbijana do huśtawki
- 2 x zawiesie do huśtawki fi 100 mm
- 18 x wkręt do drewna typu TORX
Co jest potrzebne, żeby samodzielnie zrobić huśtawkę ogrodową?
Czy zrobienie huśtawki ogrodowej jest trudne? Co trzeba kupić, żeby samemu zbudować huśtawkę dla dzieci? Mamy dla was prostą odpowiedź na te pytania – zestaw do zrobienia huśtawki! W skład zestawu wchodzą specjalnie wybrane elementy niezbędne, żeby zrobić stelaż huśtawki, przymocować stelaż do gruntu, zawiesić siedzisko, a nawet wkręty, by wszystko razem skręcić. Twoja rola to tylko dobrać drewno o odpowiednich wymiarach – 4 belki okrągłe na nogi o długości 2,5 m i okrągła belka poprzeczna o długości 2,5 – 3 m. Średnica belki to 100 mm. Z tym zestawem zbudujesz huśtawkę samodzielnie szybko i tanio, a pełne radości dzieci będą bawić się na przydomowym placu zabaw godzinami!
Łączniki o rozstawie 100° (tzw. szerokim) dedykowane są do miejsc, w których nie musimy przejmować się ograniczoną przestrzenią.
Łącznik do huśtawki, kotwy do huśtawki, mocowanie huśtawki – co to jest i jak się ich używa?
Wszystkie elementy zestawu wykonane są z wysokiej jakości stali z zachowaną dbałością o wymiary. Kotwy i zawiesia do huśtawki zabezpieczono przed korozją poprzez ocynk, natomiast okrągłe łączniki do huśtawki są pomalowane proszkowo. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie są im straszne. Stosujemy spaw liniowy, grubszy i mocniejszy niż w produktach marketowej konkurencji. Łączniki do huśtawki są tak wyprofilowane, że wystarczy tylko wsunąć okrągłe belki – kąt jest już ustawiony i wszystko będzie na swoim miejscu.
Uchwyty do zamocowania huśtawki są dedykowane pod belkę okrągłą o średnicy 100 mm, a komplet 2 sztuk spokojnie wytrzyma obciążenie do 120 kg. Zawiesie jest łożyskowane nylonową wkładką, dzięki czemu metal nie ociera się o metal. Znacznie wydłuża to żywotność elementu. Z tym zestawem zbudujesz pojedynczą huśtawkę dla dzieci.
Kotwa do huśtawki pozwoli nam szybko ustabilizować konstrukcję. Kotwy wbijane do ziemi nie wymagają betonowania. Są wyprofilowane specjalnie pod okrągłe słupy. W kilka minut przymocujemy huśtawkę do gruntu, a dzieci będą mogły bezpiecznie bawić się i szaleć.
Do zestawu dołączamy wkręty typu do drewna typu TORX. Wykonano je z solidnej stali i zabezpieczono ocynkiem przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Jak zrobić huśtawkę ogrodową z kantówek – krok po kroku
- Przygotowujemy belkę poprzeczną, na którą nasuwamy obejmy, a następnie łączniki. Ważne, by używać łożyskowanych zawiesi do huśtawki. Zapobiega to m.in. tarciu metalu o metal i sprawia, że huśtawka buja się płynniej.
- W zestawie znajdziemy odpowiednią ilość wkrętów do pełnego montażu. Odmierzamy odległości i przykręcamy zawiesia na jeden wkręt. W kolejnym etapie mocujemy łączniki na dwa wkręty. Otworów jest więcej dla wygodniejszego montażu, ale wystarczy przykręcić je tylko z jednej strony.
- Mocujemy nogi huśtawki. Wsuwamy je najpierw z jednej strony i dokręcamy każdą nogę na jeden wkręt. Nie trzeba martwić się o kąt nachylenia nóg - łączniki ustawią nam nogi idealnie tam, gdzie powinny być.
- Analogicznie jak w poprzednim punkcie mocujemy nogi z drugiej strony. W następnym etapie przyda nam się pomoc drugiej osoby.
- Stelaż huśtawki mamy już praktycznie gotowy. Teraz pionujemy go i osadzamy w miejscu docelowym. Wbijamy kotwy w grunt tuż przy nodze huśtawki. Zalecamy użyć gumowego młotka lub wbijać przez deseczkę, by nie uszkodzić warstwy ocynku. Przykręcamy kotwy do nóg na dwa wkręty każdą.
- Huśtawka gotowa. Teraz wystarczy zawiesić siedziska i można cieszyć się beztroską zabawą!
- Kształt słupa drewnianego:
- Palisada
- Typ placu zabaw:
- Przydomowy plac zabaw
- Rodzaj konstrukcji:
- Huśtawka
Jak zbudować huśtawkę? Przeczytaj wpis na blogu.