Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Szczegółowy opis produktu

Jak zrobić huśtawkę ogrodową dla dzieci? Jakie siedzisko do huśtawki dla dzieci wybrać?

Huśtawka ogrodowa drewniana to najprostsze i najtańsze w budowie urządzenie na przydomowy plac zabaw. Nie dziwi więc, że huśtawki ogrodowe cieszą się ogromną popularnością. Do huśtawki ogrodowej musimy jednak dobrać odpowiednie siedzisko. Ta z pozoru błahostka ma spore znaczenie; zależy od tego komfort i przyjemność huśtania, a przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika. Czym zatem kierować się przy wyborze siedziska do huśtawki ogrodowej? Pod uwagę musimy wziąć czynniki takie jak wiek, wzrost i waga użytkownika. Inna będzie huśtawka dla niemowlaka, a inna dla starszego dziecka.

Najpopularniejsze i uniwersalne siedziska do huśtawki ogrodowej dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

Siedzisko huśtawki dla dzieci typu „deseczka” to prosty, ale bardzo funkcjonalny i uniwersalny model. Ergonomiczny kształt i wyprofilowane siedzisko zapewniają wygodę i stabilność. Wszystkie krawędzie są zaokrąglone, żeby zminimalizować ryzyko kontuzji nawet podczas intensywnej zabawy. Antypoślizgowa powierzchnia siedziska huśtawki zapobiega zsuwaniu dziecka podczas bujania. Syntetyczna, wodoodporna lina jest mocna, ale gładka i miła w dotyku. Nie ma obaw, że dziecko otrze sobie dłonie.

Ważną cechą jest regulacja wysokości siedziska do huśtawki. Pozwala to dostosować huśtawkę do wzrostu dziecka, można powiedzieć, że huśtawka „rośnie wraz z dzieckiem”. Huśtawkę zawieszamy na wysokości od 2,40 m do 1,90 m. Taka huśtawka to oszczędność pieniędzy, bo dzięki regulacji siedziska kupujesz produkt, który będzie służył bardzo długo. Ten model dedykowany jest dla dzieci powyżej 3 roku życia i bezpiecznie mogą z niego korzystać osoby do 70 kg wagi.

Wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo – czyli dlaczego nasze siedzisko do huśtawki ogrodowej to dobry wybór?

Prezentowane siedzisko do huśtawki to produkt europejski, spełniający rygorystyczne normy i mogący pochwalić się certyfikatem TüV Nord. Krótko mówiąc: możesz mu zaufać. Huśtawka wykonana jest z mocnego tworzywa HDPE, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Kółka montażowe i klamry do regulacji wysokości ze stali galwanizowanej są odporne na korozję. Siedzisko huśtawki posiada jeszcze jedną ciekawą cechę – w dolnej części znajduje się otwór odprowadzający wodę, jeśli ta dostanie się do wewnątrz siedziska np. podczas ulewy.

Jak zawiesić huśtawkę? Zamontowanie siedziska huśtawki dla dzieci jest prostsze niż myślisz!

Huśtawkę montujemy bardzo szybko i łatwo. Siedzisko do huśtawki dla dzieci jest praktycznie gotowe do zawieszenia zaraz po wyjęciu z paczki. Podpinamy kółka montażowe, regulujemy wysokość i gotowe. Pamiętać należy, żeby używać łożyskowane zawiesia do huśtawki; zapobiega to tarciu metalu, a co za tym idzie zużyciu elementów. Ponadto bardzo poprawia komfort bujania. Siedzisko do huśtawki ogrodowej może być także z powodzeniem zamontowane w mieszkaniu, np. na framudze drzwi.

Specyfikacja techniczna
Opis:
W komplecie liny z możliwością regulacji, zakończone kółkiem galwanizowanym.
Typ placu zabaw:
Przydomowy plac zabaw
Przeznaczenie:
Do huśtania
Wymiary:
Długość: 420 mm, szerokość: 170 mm, grubość: 85 mm. Montaż poprzez dołączone do zestawu kółka wykonane ze stali galwanizowanej. Wysokość lin mocujących można wyregulować poprzez metalowe ósemki. Maksymalne obciążenie siedziska to 70 kg
rozwiń zamknij
Opinie z Trusted Shops

Zobacz opinie naszych Klientów

Nie jesteście Państwo pewni zakupu? Zapraszamy na blog z naszymi produktami

Polecane produkty
Z tej samej kategorii

Menu