Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Szczegółowy opis produktu

Zestaw dedykowany, by zbudować huśtawkę zawiera: 

  • 2 x łącznik do huśtawki kwadratowy 100°/90°
  • 4 x kotwa wbijana do huśtawki
  • 4 x zawiesie do huśtawki 90 mm x 90 mm
  • 20 x wkręt do drewna typu TORX

Co jest potrzebne żeby samodzielnie zrobić huśtawkę ogrodową?

Czy zrobienie huśtawki ogrodowej jest trudne? Co trzeba kupić żeby samemu zbudować huśtawkę dla dzieci? Mamy dla was prostą odpowiedź na te pytania – zestaw do zrobienia huśtawki! W skład zestawu wchodzą specjalnie wybrane elementy niezbędne, żeby zrobić stelaż huśtawki, przymocować stelaż do gruntu, zawiesić siedzisko, a nawet wkręty, by wszystko razem skręcić. Twoja rola to tylko dobrać drewno o odpowiednich wymiarach – 4 kantówki na nogi o długości 2,5 m i kantówka na belkę poprzeczną o długości 2,5 – 3 m. Przekrój kantówki to 90 x 90 mm. Z tym zestawem zbudujesz huśtawkę samodzielnie szybko i tanio, a pełne radości dzieci będą bawić się na przydomowym placu zabaw godzinami!

Dostępne są różne kolory łączników oraz różne kąty nachylenia nóg. Łączniki z rozstawem 90° (tzw. wąskim) świetnie sprawdzą się w niewielkich ogrodach, gdzie nie dysponujemy dużą przestrzenią. Warto wtedy zrobić zastrzały boczne w celu poprawienia stabilności. Łączniki o rozstawie 100° (tzw. szerokim) dedykowane są do miejsc, w których nie musimy przejmować się ograniczoną przestrzenią.

Łącznik do huśtawki, kotwy do huśtawki, mocowanie huśtawki – co to jest i jak się ich używa?

Wszystkie elementy zestawu wykonane są z wysokiej jakości stali z dbałością o wymiary. Kotwy i zawiesia do huśtawki zabezpieczono przed korozją poprzez ocynk, natomiast łączniki do huśtawki są pomalowane proszkowo. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie są im straszne. Stosujemy spaw liniowy, grubszy i mocniejszy niż w produktach marketowej konkurencji. Łączniki do huśtawki są tak wyprofilowane, że wystarczy tylko wsunąć belki – kąt jest już ustawiony i wszystko będzie na swoim miejscu.

Uchwyty do zamocowania huśtawki są dedykowane pod belkę 90 mm, a komplet 2 sztuk spokojnie wytrzyma obciążenie do 120 kg. Zawiesie jest łożyskowane nylonową wkładką, dzięki czemu metal nie ociera się o metal. Znacznie wydłuża to żywotność elementu. W zestawie znajdują się 4 zawiesia - możesz wykonać huśtawkę na dwa stanowiska!

Kotwa do huśtawki pozwoli nam szybko ustabilizować konstrukcję. Kotwy wbijane do ziemi nie wymagają betonowania. W kilka minut przymocujemy huśtawkę do gruntu, a dzieci będą mogły bezpiecznie bawić się i szaleć.

Do zestawu dołączamy wkręty typu do drewna typu TORX. Wykonano je z solidnej stali i zabezpieczono ocynkiem przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Jak zrobić huśtawkę ogrodową z kantówek – krok po kroku

  1. Przygotowujemy belkę poprzeczną, na którą nasuwamy obejmy, a następnie łączniki. Ważne, by używać łożyskowanych zawiesi do huśtawki.  Zapobiega to m.in. tarciu metalu o metal i sprawia, że huśtawka buja się płynniej.
  2. W zestawie znajdziemy odpowiednią ilość wkrętów do pełnego montażu. Odmierzamy odległości i przykręcamy zawiesia na jeden wkręt. W kolejnym etapie mocujemy łączniki na dwa wkręty. Otworów jest więcej dla wygodniejszego montażu, ale wystarczy przykręcić je tylko z jednej strony.
  3. Mocujemy nogi huśtawki. Wsuwamy je najpierw z jednej strony i dokręcamy każdą nogę na jeden wkręt. Nie trzeba martwić się o kąt nachylenia nóg - łączniki ustawią nam nogi idealnie tam, gdzie powinny być.
  4. Analogicznie jak w poprzednim punkcie mocujemy nogi z drugiej strony. W następnym etapie przyda nam się pomoc drugiej osoby.
  5. Stelaż huśtawki mamy już praktycznie gotowy. Teraz pionujemy go i osadzamy w miejscu docelowym. Wbijamy kotwy w grunt tuż przy nodze huśtawki. Zalecamy użyć gumowego młotka lub wbijać przez deseczkę, by nie uszkodzić warstwy ocynku. Przykręcamy kotwy do nóg na dwa wkręty każdą.
  6. Huśtawka gotowa. Teraz wystarczy zawiesić siedziska i można cieszyć się beztroską zabawą!

Specyfikacja techniczna
Kształt słupa drewnianego:
Kantówka
Typ placu zabaw:
Przydomowy plac zabaw
Rodzaj konstrukcji:
Huśtawka
rozwiń zamknij
Opinie z Trusted Shops

Jak zbudować huśtawkę? Przeczytaj wpis na blogu.

Polecane produkty
Z tej samej kategorii
Menu