Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Szczegółowy opis produktu

Zestaw dedykowany, by zbudować huśtawkę zawiera: 

  • 2 x łącznik do huśtawki kwadratowy 100°/90°
  • 4 x zawiesie do huśtawki 90 mm x 90 mm

Co jest potrzebne żeby samodzielnie zrobić huśtawkę ogrodową?

Czy zrobienie huśtawki ogrodowej jest trudne? Co trzeba kupić, żeby samemu zbudować huśtawkę dla dzieci? Mamy dla was prostą odpowiedź na te pytania – zestaw do zrobienia huśtawki! W skład zestawu wchodzą specjalnie wybrane elementy niezbędne, aby zrobić stelaż huśtawki i zawiesić siedzisko. Twoja rola to tylko dobrać drewno o odpowiednich wymiarach – 4 kantówki na nogi o długości 2,5 m i kantówka na belkę poprzeczną o długości 2,5 – 3 m. Przekrój kantówki to 90 x 90 mm. Z tym zestawem zbudujesz huśtawkę samodzielnie szybko i tanio, a pełne radości dzieci będą bawić się na przydomowym placu zabaw godzinami!

Dostępne są różne kolory łączników oraz różne kąty nachylenia nóg. Łączniki z rozstawem 90° (tzw. wąskim) świetnie sprawdzą się w niewielkich ogrodach, gdzie nie dysponujemy dużą przestrzenią. Warto wtedy zrobić zastrzały boczne w celu poprawienia stabilności. Łączniki o rozstawie 100° (tzw. szerokim) dedykowane są do miejsc, w których nie musimy przejmować się ograniczoną przestrzenią.

Łącznik do huśtawki, mocowanie huśtawki – co to jest i jak się ich używa?

Wszystkie elementy zestawu wykonane są z wysokiej jakości stali, z zachowaną dbałością o wymiary. Zawiesia do huśtawki zabezpieczono przed korozją poprzez ocynk, natomiast łączniki do huśtawki są pomalowane proszkowo. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie są im straszne. Stosujemy spaw liniowy, grubszy i mocniejszy niż w produktach marketowej konkurencji. Łączniki do huśtawki są tak wyprofilowane, że wystarczy tylko wsunąć belki – kąt jest już ustawiony i wszystko będzie na swoim miejscu.

Uchwyty do zamocowania huśtawki są dedykowane pod kantówkę 90 mm x 90 mm, a komplet 2 sztuk spokojnie wytrzyma obciążenie do 120 kg. Zawiesie jest łożyskowane nylonową wkładką, dzięki czemu metal nie ociera się o metal. Znacznie wydłuża to żywotność elementu. Dostępne w tym zestawie 4 zawiesia pozwolą zbudować huśtawkę dwustanowiskową. Ma to spore znaczenie, jeśli posiadamy dwójkę dzieci, które chcą się bujać jednocześnie.

Zalecamy wyposażyć się w kotwy wbijane do huśtawki w celu przymocowania konstrukcji do gruntu. Warto pomyśleć też o wkrętach do drewna typu TORX.

Porady techniczne jak zrobić huśtawkę dla dzieci z wykorzystaniem łącznika do huśtawki

  • Choć nie posiadamy drewna w ofercie służymy radą przy jego wyborze. Na nogi potrzebujesz 4 kantówki o długości 2,5 m oraz kantówkę na belkę poprzeczną o długości od 2,5 m do 3 m. Przekrój kantówki to 90 mm na 90 mm
  • Przed montażem wyposaż się w odpowiednie wkręty (zalecamy wkręty typu TORX). Potrzebne będą Ci 4 sztuki na łącznik. Pamiętaj, otworów jest więcej niż potrzeba wkrętów - wystarczy przykręcić łącznik z jednej strony. Jest to zrobione dla Twojej wygody
  • Kąt rozstawu nóg na 90° (tzw. wąski) przeznaczony jest do ogródków, w których nie dysponujemy dużą ilością miejsca. Żeby poprawić stabilność konstrukcji wiele osób stosuje drewniane zastrzały poprzeczne. Kąt 100° (tzw. szeroki) przeznaczony jest do ogrodów o większej ilości przestrzeni. Obie wersje huśtawek zalecamy ustabilizować kotwami do ziemi
  • Łącznik huśtawki z rozstawem 90° nadaje się też świetnie jako mocowanie wspornika środkowego przy budowaniu dłuższej, wielostanowiskowej huśtawki
  • Pamiętaj, żeby założyć mocowania huśtawek (obejmy) na górną belkę przed przykręceniem łączników
  • Huśtawka dla dzieci musi być bezpieczna i stabilna, dlatego zalecamy przymocowanie nóg huśtawki do gruntu. Idealnie sprawdzą się w tym nasze kotwy do huśtawki (również dostępne w naszym sklepie)

Specyfikacja techniczna
Kształt słupa drewnianego:
Kantówka
Typ placu zabaw:
Przydomowy plac zabaw
Rodzaj konstrukcji:
Huśtawka
rozwiń zamknij
Opinie z Trusted Shops

Jak zbudować huśtawkę? Przeczytaj wpis na blogu.

Polecane produkty
Brak produktów.
Z tej samej kategorii
Menu