Zobacz wszystkie
Brak wyników wyszukiwania.
Szczegółowy opis produktu

Jak zrobić huśtawkę ogrodową dla dzieci? Jakie siedzisko do huśtawki dla dzieci wybrać?

Huśtawka ogrodowa drewniana to najprostsze i najtańsze w budowie urządzenie na przydomowy plac zabaw. Nie dziwi więc, że huśtawki ogrodowe cieszą się ogromną popularnością. Do huśtawki ogrodowej musimy jednak dobrać odpowiednie siedzisko. Ta z pozoru błahostka ma spore znaczenie; zależy od tego komfort i przyjemność huśtania, a przede wszystkim bezpieczeństwo użytkownika. Czym zatem kierować się przy wyborze siedziska do huśtawki ogrodowej? Pod uwagę musimy wziąć czynniki takie jak wiek, wzrost i waga użytkownika. Inna będzie huśtawka dla niemowlaka, a inna dla starszego dziecka.

Siedzisko do huśtawki dla małych dzieci – na co zwrócić uwagę?

Kubełkowe siedzisko huśtawki typu „LUXE” to model dedykowany najmłodszym użytkownikom. Ergonomiczny kształt oraz głębokie oparcie zapewniają wygodę i stabilność, zaś pasy i pałąk bezpieczeństwa zadbają o to, żeby naszej pociechy nie spotkała żadna, przykra niespodzianka. Wszystkie krawędzie są zaokrąglone, żeby zminimalizować ryzyko kontuzji nawet podczas intensywnej zabawy. Syntetyczna, wodoodporna lina jest mocna, ale gładka i miła w dotyku. Nie ma obaw, że dziecko otrze sobie dłonie.

Ważną cechą jest regulacja wysokości siedziska do huśtawki. Pozwala to dostosować huśtawkę do potrzeb dziecka, można powiedzieć, że huśtawka „rośnie wraz z dzieckiem”. Możemy zawiesić huśtawkę na wysokości od 2,40 m do 2,00 m. Taka huśtawka to oszczędność pieniędzy, bo dzięki regulacji kupujesz produkt, który będzie służył bardzo długo. Ten model dedykowany jest dla dzieci od 0 do 3 roku życia i bezpiecznie mogą z niego korzystać dzieci do 50 kg wagi.

Wysoka jakość wykonania i bezpieczeństwo – czyli dlaczego nasze siedzisko do huśtawki ogrodowej to dobry wybór?

Prezentowane siedzisko do huśtawki to produkt europejski, spełniający rygorystyczne normy i mogący pochwalić się certyfikatem TüV Nord. Krótko mówiąc: możesz mu zaufać. Huśtawka wykonana jest z mocnego tworzywa HDPE, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornością na warunki atmosferyczne. Kółka montażowe i klamry do regulacji wysokości ze stali galwanizowanej są odporne na korozję. 

Jak zawiesić huśtawkę? Zamontowanie siedziska huśtawki dla dzieci jest prostsze niż myślisz!

Huśtawkę montujemy bardzo szybko i łatwo. Siedzisko do huśtawki dla dzieci jest praktycznie gotowe do zawieszenia zaraz po wyjęciu z paczki. Podpinamy kółka montażowe, regulujemy wysokość i gotowe. Pamiętać należy, żeby używać łożyskowane zawiesia do huśtawki; zapobiega to tarciu metalu, a co za tym idzie zużyciu elementów. Ponadto bardzo poprawia komfort bujania. Siedzisko do huśtawki ogrodowej może być także z powodzeniem zamontowane w mieszkaniu, np. na framudze drzwi.

Specyfikacja techniczna
Opis:
W komplecie liny z możliwością regulacji, zakończone kółkiem galwanizowanym.
Typ placu zabaw:
Przydomowy plac zabaw
Przeznaczenie:
Do huśtania
Wymiary:
Wysokość: 491 mm, szerokość siedziska: 360 mm, głębokość siedziska: 390 mm Montaż poprzez dołączone do zestawu kółka wykonane ze stali galwanizowanej. Wysokość lin mocujących można wyregulować poprzez metalowe ósemki.
Wysokość montażu:
2,00 - 2,40 m
Zgodność z normą:
EN 71 - 1 - 2 - 3 - 8
Maksymalne obciążenie:
50 kg
rozwiń zamknij
Opinie z Trusted Shops

Zobacz opinie naszych Klientów

Jak zbudować huśtawkę? Przeczytaj wpis na blogu.

Polecane produkty
Z tej samej kategorii

Menu